Informacje o najnowszych rewizjach oraz ogłoszenia od ekipy

Moderator: Moderatorzy

Aktualizacja i sprawy licencyjne

Postprzez Bogzz » 24 Mar 2014, 09:26

Witam

Posiadam pełną wersję serwisu (a raczej kilka) na Windu i chciałbym zaktualizować ją do wersji najnowszej (3.0).
Z doświadczenia z poprzednimi wersjami chciałbym zrobić to najpierw na kopii serwisu i sprawdzić czy wszystko działa poprawnie.

W związku z tym mam pytanie czy nie naruszę licencji robiąc tak:

1. Wykonuję kopię serwisu i umieszczam ją w innym katalogu na serwerze.
2. Aktualizuję kopię serwisu i sprawdzam czy wszystko działa poprawnie.
3. Zmieniam nazwę katalogu z oryginalnym serwisem a katalog z zaktualizowaną kopią nazywam tak jak katalog oryginalny.
4. Loguję się do panelu administracyjnego zaktualizowanej wersji znajdującej się już w katalogu na który wskazuje domena i wprowadzam kod licencyjny.

Czy działanie takie nie zostanie to zakwalifikowane jako "wyrejestrowanie licencji"?

Z góry dziękuję
Bogzz
Bogzz
Adept
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 Cze 2013, 07:15
Podziękował: 3 razy
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: Aktualizacja i sprawy licencyjne

Postprzez czajnik » 24 Mar 2014, 14:18

Nie rób tak jak napisałeś, sprawdziliśmy całość i powinno przebiec bezboleśnie, zrób kopie zapasową serwisu, zaktualizuj swój serwis na domenie głównej i jeżeli coś pójdzie nie tak to przywróć kopie, w twojej metodzie system zostanie dezaktywowany do wersji free i będziesz musiał go aktywować ponownie po przegraniu na domenę.
czajnik
Administrator
 
Posty: 1108
Rejestracja: 26 Lut 2010, 02:56
Podziękował: 64 razy
Pomagał(a): 243 razy

Re: Aktualizacja i sprawy licencyjne

Postprzez Bogzz » 24 Mar 2014, 14:44

Dzięki za poradę.
Jeśli jednak uparłbym się przy swoim i zdeaktywuję starszą wersję i aktywuję ją ponownie pod tą samą domeną tylko w nowszej wersji Windu to nastąpi wyrejestrowanie licencji? Jeśli będzie mnie to kosztowało tylko ponowną aktywację bez utraty limitu wyrejestrowań to może nie będzie tak źle?

Bogzz
Bogzz
Adept
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 Cze 2013, 07:15
Podziękował: 3 razy
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: Aktualizacja i sprawy licencyjne

Postprzez czajnik » 24 Mar 2014, 16:08

Generalnie to powinieneś zrobić tak jak ja napisałem, bo w twojej wersji nie wiem czy nie będzie takiego problemu że system będzie aktywny w starej domenie ale będzie miał już nowe pliki bez plików do licencji pro które nei zostaną pobrane bo licencja w nowej tymczasowej domenie będzie nieważna. Licencja na pewno nie przepadnie, ale mogą być problemy przy aktualu więc polecam moje rozwiązanie :]

Przeniesienie kopi zapasowej to kwestia zmiany nazwy katalogu, i trwa sekundę.
czajnik
Administrator
 
Posty: 1108
Rejestracja: 26 Lut 2010, 02:56
Podziękował: 64 razy
Pomagał(a): 243 razy

Re: Aktualizacja i sprawy licencyjne

Postprzez xardraconis » 10 Mar 2024, 10:29

xardraconis
Weteran
 
Posty: 1859
Rejestracja: 10 Mar 2024, 10:08
Podziękował: 0 raz(y)
Pomagał(a): 0 raz(y)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość