Informacje o najnowszych rewizjach oraz ogłoszenia od ekipy

Moderator: Moderatorzy

Re: [ogłoszenie] Windu PRO

Postprzez gosebo » 15 Sty 2013, 17:41

Podbijam sprawę logowania. Czy to jest tylko problem u mnie, czy ktoś jeszcze to zgłaszał?

I prosze o odpowiedź w sprawie wersji PRO - czy jedyna możliwość zakupienia to 25 licencji? Nie można np. 1?

Pozdrawiam całą ekipę Windu!
gosebo
Adept
 
Posty: 17
Rejestracja: 14 Sty 2013, 23:47
Podziękował: 12 razy
Pomagał(a): 1 raz(y)

Re: [ogłoszenie] Windu PRO

Postprzez czajnik » 15 Sty 2013, 23:04

Problem logowania już sprawdzony i potwierdzam :-) Naprawiamy w kolejnej aktualizacji będzie działać.
Odnośnie licencji PRO standardowo przewidzieliśmy ją dla większej liczby domen jednak jako że są prośby stworzymy pakiet specjalny. Koszt licencji pro na 1 stanowisko wyniesie 99zł na 3 stanowiska 199zł pakiety wprowadzimy jutro, pojawią się pod spodem.
czajnik
Administrator
 
Posty: 1108
Rejestracja: 26 Lut 2010, 02:56
Podziękował: 64 razy
Pomagał(a): 243 razy

Re: [ogłoszenie] Windu PRO

Postprzez gosebo » 15 Sty 2013, 23:49

Dzięki!
gosebo
Adept
 
Posty: 17
Rejestracja: 14 Sty 2013, 23:47
Podziękował: 12 razy
Pomagał(a): 1 raz(y)

Re: [ogłoszenie] Windu PRO

Postprzez Struna » 17 Sty 2013, 11:26

Mam jeszcze pytanie co do odejmowania licencji po przypisaniu do domeny. Co się stanie w chwili, gdy do jednej strony mam przypisane dwie lub więcej domen? Czy odejmie mi tylko na domenę w chwili aktywowania licencji?
"Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt, poza nami nie wie, co robimy." - Stuart Henderson
Struna
Stały bywalec
 
Posty: 75
Rejestracja: 26 Paź 2012, 18:30
Miejscowość: Białystok
Podziękował: 13 razy
Pomagał(a): 21 razy

Re: [ogłoszenie] Windu PRO

Postprzez czajnik » 17 Sty 2013, 11:39

Loguj się do admina tylko z 1 domeny, każde wywołanie admina z nowej domeny poskutkuje odjęciem licencji także trzeba uważać. Wiem że tak nei powinno być ale nie da się tego inaczej zrobić :-)
czajnik
Administrator
 
Posty: 1108
Rejestracja: 26 Lut 2010, 02:56
Podziękował: 64 razy
Pomagał(a): 243 razy

Re: [ogłoszenie] Windu PRO

Postprzez wobex » 23 Sty 2013, 11:55

Ja mam pytanko jeszcze na temat zapisu w regulaminie do licencji PRO a konkretnie:

- Licencja Windu PRO oraz Windu PLUS uprawnia do usunięcia linku informującego o silniku strony www
- Licencja Windu PRO oraz Windu PLUS nie daje prawa do usunięcia informacji o autorach systemu oraz zmiany jego szaty graficznej z samego systemu CMS

Więc na stronie w stopce powinno pozostać tak;

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Wykonanie [url]wysoko.org[/url]

Czy zapis o wykonaniu mogę także usunąć ?
wobex
Adept
 
Posty: 30
Rejestracja: 18 Sty 2013, 09:45
Podziękował: 15 razy
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: [ogłoszenie] Windu PRO

Postprzez czajnik » 23 Sty 2013, 13:31

Nie :-) chodzi tylko o to że sam panel admina ma zostać z opisem kto jest autorem z logiem itd, po wykupieniu licencji na stronie głównej możesz robić co chcesz :-)
czajnik
Administrator
 
Posty: 1108
Rejestracja: 26 Lut 2010, 02:56
Podziękował: 64 razy
Pomagał(a): 243 razy

Re: [ogłoszenie] Windu PRO

Postprzez czajnik » 23 Sty 2013, 13:32

Tak że możesz spokojnie usuwać zapisy ze strony głównej.
czajnik
Administrator
 
Posty: 1108
Rejestracja: 26 Lut 2010, 02:56
Podziękował: 64 razy
Pomagał(a): 243 razy

Re: [Ogłoszenie] Windu PRO

Postprzez easydisplays » 25 Lut 2014, 21:44

Witam,

Ja mam taką sytuację, iż miałem wersję pro na jednej domenie www.jakaśdomena.COM, ale w związku, iż była ona wcześniej źle pozycjonowana i zaczynam pozycjonowanie od nowa, zmieniłem firmę hostingową, oraz domenę na inną. Przekopiowałem zawartość strony na nową domenę, a na starej domenie stworzyłem przekierowanie ze strarej domeny na nową.
Czy w takim przypadku rónież tracę licencję PRO, pomimo, iż CSM windu jest używany tylko do obsługi jednej, cały czas tej samej strony, tylko pod inną domeną?

Dodatkow pytanie 2:
Po zrobieniu całej operacji zmiany domeny / skopiowania zawartości FTP ze starego serwera oraz wrzucenie do nowego serwera (nie wiem czy to ma znaczenie ale nazwa folderu na FTP nowego serwera, gdzie są wszystkie pliki/foldery witryny jest inna niż na starym serwerze). Również przekierowaniu starej domeny na nową, przez dodanie 2 plików na starą domenę o:
index.php
<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://www.nowadomena.pl".$_SERVER['REQUEST_URI']);
header("Connection: close");
exit;
?>

ORAZ
.htaccess

ErrorDocument 404 /


Tak więc po tych zmianach otrzymałęm błędy w WINDU: np: SQLSTATE[HY000]: General error: 1 no such column: d.hrief

Czy po tych wszystkich zmianach, muszę coś pozmieniać w samym CMS-sie?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdr
Jarek
easydisplays
Adept
 
Posty: 10
Rejestracja: 29 Wrz 2013, 10:55
Podziękował: 3 razy
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: [Ogłoszenie] Windu PRO

Postprzez rwd5 » 26 Lut 2014, 12:24

Ad. 2. (specjalnie w odwrotnej kolejności, ponieważ najpierw trzeba zbadać ten błąd, a później instalować wersję PRO, żeby potem problemów nie było)
Czy ten błąd powtarza się zawsze czy był to jednorazowy błąd? Bo jeśli jednorazowy to nie ma problemu.
Po przeniesieniu warto też oczyścić katalogi znajdujące się w ./cache/

Ad. 1.
istnieje takie coś jak panel licencji: http://windu.org/panel-licencji , w którym można /wyrejestrować nieużywaną domenę. Logujesz się przy użycia klucza. Musisz wyrejestrować domenę .com. A następnie w systemie (bo został on zapewne zdegradowany do wersji bezpłatnej) wpisać ponownie klucz.
rwd5
Weteran
 
Posty: 683
Rejestracja: 27 Lut 2011, 12:55
Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości