Zarządzanie systemem CMS, implementacja nowych treści, dodawanie galerii, aktualności itd.

Moderator: Moderatorzy

[Tutorial] Tryb Developer

Postprzez rwd5 » 12 Gru 2012, 14:11

Dzisiaj pragnę opisać wam jedną z ważniejszych funkcji systemu WinduCMS 2 Beta, czyli tryb developer w panelu administracyjnym. Ten poradnik będzie napisany dla osób, które mają jakiekolwiek pojęcie o projektowaniu stron lub ogólnie programowaniu, ponieważ niektóre opcje dostępne po uruchomieniu trybu developer mogą zaburzyć działanie strony (oczywiście przy nieprawidłowym ich użyciu).

1. Włączanie/Wyłączanie trybu developer
Włączanie trybu developer odbywa się poprzez naciśnięcie czarnego przycisku z naszą nazwą użytkownika w prawym górnym rogu (screen: http://jcd.iq.pl/miecielica/files/devel ... urnoff.jpg). Po kliknięciu tego przycisku staje się ona czerwony co oznacza, że tryb developer został uruchomiony (screen: http://jcd.iq.pl/miecielica/files/devel ... turnon.jpg).

1. Dodatkowe funkcje - zakładka treść

Po włączeniu trybu developer przechodzimy na zakładkę treść. Pojawia nam się pierwsza aktywna podzakładka, czyli podstrony. W trybie developer posiadamy dodatkowe dwa przyciski:

- Image / Image - służy on do blokowania edycji treści dla administratorów niższej rangi. Służy to temu, aby niższy uprawnieniami administrator nie mógł zmienić treści oznaczonej podstrony. Ikonka czerwona - funkcja włączona; ikonka szara - funkcja wyłączona (domyślnie)

- Image / Image - służy do ukrywania danego elementu (podstrony, galerii, grupy elementów itd..) w wynikach wyszukiwania. Ikonka czerwona - element niewidoczny w wynikach wyszukiwania; ikonka szara - element widoczny (domyślnie)


2. Dodatkowe funkcje - zakładka użytkownicy
Jak na razie tryb developer nie daje nam żadnych dodatkowych opcji.

3. Dodatkowe funkcje - zakładka grafika
Tutaj przełączenie się na tryb developer daje nam kilka opcji.
W podzakładce "Szablony graficzne" dostajemy możliwość usuwania całych szablonów graficznych (poza aktualnie używanym). Ikonka szara przeskakuje na Image. Pamiętaj, że po usunięciu szablonu graficznego, nie da się go przywrócić!
W podzakładce "Widżety":
- Image / Image - służą do ukrywania widżetów na stronie. Jeśli ikonka niebieska to widżet jest widoczny (domyślnie), zaś jeśli czerwona to niewidoczny.
- Image - daje nam funkcje bezpowrotnego usuwania widżetów.

4. Dodatkowe funkcje - zakładka narzędzia
Jak na razie tryb developer nie daje nam żadnych dodatkowych opcji.

5. Dodatkowe funkcje - zakładka konfiguracja
W tej zakładce dostajemy dodatkową opcję usuwania stałych poprzez przycisk Image. Usuwanie ich jest ryzykowne, ponieważ usunięte zostaną bezpowrotnie, a nich system będzie działał niepoprawnie. Dlatego zalecamy, aby nie szaleć z tym usuwaniem.

6. Dodatkowe funkcje - zakładka system
W zakładce systemu dodatkowe funkcje jak na razie dotyczą tylko podzakładki "backup", gdzie pojawia się dodatkowy przycisk:
- Image - znajduje się obok każdego wykonanego backup'u. Służy do przywracania strony do stanu z wykonanej kopii zapasowej.

W razie jakichkolwiek problemów, prosimy o pisanie na forum, na pewno postaramy się pomóc.

Życzymy owocnej pracy z naszym systemem CMS

ekipa
Pozdrawiam Sebastian Miecielica / portale edukacyjne kochammatematyke.pl
Potrzebujesz strony internetowej - skontaktuj się ze mną: miecielica@windu.org
rwd5
Weteran
 
Posty: 683
Rejestracja: 27 Lut 2011, 12:55
Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

cron