Sugestie dotyczące forum, systemu WinduCMS 2 oraz inne tematy.

Moderator: Moderatorzy

Różne zachowanie edytora w zależności od miejsca edycji

Postprzez cvs » 27 Sty 2015, 00:51

Chciałem sobie w tekście strony dodać responsywny rząd obrazków z podpisami.
Responsywny, tj. żeby obrazki się "zawijał" przy zmniejszaniu szerokości strony.
Co prawda nie wiem jeszcze, jak zrobić, aby po kliknięciu pojawiał się pop-up z powiększeniem, nie używając do tego dodatkowych "color boxów", ale mniejsza o to.

Zdefiniowałem potrzebne style, dodałem DIVy i mam to, co chciałem. BTW, te ramki to po to, żebym widział gdzie się DIVy kończą :)

Image

Wszystko byłoby fajnie, gdybym mógł wygodnie sięgnąć do kodu strony i sobie między tymi DIVami nawigować. W edycji "in place" - nie ma opcji "źródło" (dlaczego? Szkoda!), za to widać dokładnie, jak się wyświetli strona (jak na powyższym zrzucie).

Z kolei w miejscu, gdzie mogę edytować źródło strony, z panelu admina - podgląd jest zupełnie inny - DIV z obrazkami nie są obok siebie, ale jeden pod drugim i bez ramek, tak, jak by nie widział CSSa.

Image

Zatem - tam, gdzie mogę edytować wygodnie tagi HTML nie widzę podglądu, a tam, gdzie widzę podgląd - nie mogę edytować HTMLa. Przez to dodanie czegokolwiek bardziej zaawansowanego w treści strony staje się bardzo żmudne.

Co prawda treść stron jest w bazie, więc mogę sobie "wyselectować" kod, wklejać do N++, poprawić, zrobić update do bazy, odświeżyć, ale to jest robota głupiego.

Czy ja to robię źle, czy nie ma innej opcji?
Czy da się włączyć przycisk pozwalający na edycję źródła w trybie edycji "in place"?
cvs

Podziękował: 1 raz(y)
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: Różne zachowanie edytora w zależności od miejsca edycji

Postprzez rwd5 » 27 Sty 2015, 10:07

Można edytować czysty html. W edytorze w panelu administracyjnym jest przycisk "źródło dokumentu".
rwd5
Weteran

Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy

Postprzez cvs » 27 Sty 2015, 10:54

No ale przecież to właśnie napisałem:
Z kolei w miejscu, gdzie mogę edytować źródło strony, z panelu admina - podgląd jest zupełnie inny - DIV z obrazkami nie są obok siebie, ale jeden pod drugim i bez ramek, tak, jak by nie widział CSSa.

Image

Zatem - tam, gdzie mogę edytować wygodnie tagi HTML nie widzę podglądu, a tam, gdzie widzę podgląd - nie mogę edytować HTMLa. Przez to dodanie czegokolwiek bardziej zaawansowanego w treści strony staje się bardzo żmudne.

Pozostaje edycja w tym edytorku i ciągłe odświeżanie strony w innej przeglądarce (innej sesji). A wystarczyłoby, aby oba miejsca, tj, panel admina i edytor "in place" renderowały widok dokładnie tak samo.

Konkretne pytania:
1. czy można jakoś odblokować ten przycisk edycji źródła w edytorze "in place", gdzie wyświetlanie strony jest poprawne?
2. czy można jakoś zmusić panel admina, tj. tam, gdzie jest przycisk edycji źródła, by poprawnie renderował treść?
cvs

Postprzez cvs » 28 Sty 2015, 23:11

A czy jest w najbliższej przyszłości choć minimalna szansa na takie ulepszenie? Porównuję właśnie kilka CMSów, Windu wypadał do tej pory najlepiej (wedle moich potrzeb), kupiłbym licencję. Niestety, w takiej postaci jest to męczące. A gigantów w rodzaju all-in-one Joomla nie chcę zaprzęgać do relatywnie prostej strony.
cvs

Postprzez rwd5 » 04 Lut 2015, 14:04

Czy nie warto po prostu wyłączyć inplaceeditor i edytować w tym przypadku wszystko z poziomu admina?
rwd5
Weteran

Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy

Postprzez cvs » 26 Lut 2015, 11:02

I mieć znacznie ograniczony podgląd, nie interpretujący poprawnie użytych CSS?
Nie, dziękuję. To już lepiej po prostu edytować pliki w N++ i wysyłać przez FTP.

Przyznam, że naprawdę nie rozumiem Waszego podejścia - macie dobrze działający fragment kodu, który poprawnie renderuje HTML + CSS w inline edytorze. Brakuje tam tylko podglądu HTML. Tylko.

W panelu administracyjnym macie prawdopodobnie zepsuty (albo określa to jakaś dziwna logika) edytor, który co prawda pozwala podejrzeć HTML, ale za to nie interpretuje poprawnie CSSów.

Zamiast to ujednolicić i rozwiązać elegancko problem i zaoferować dobry produkt z fajnym edytorem in place, polecacie mi pracę edytorze, który do tej pracy się, delikatnie mówiąc, średnio nadaje.

Wykonaliście dużo naprawdę dobrej pracy, ale przy takim podejściu...
cvs

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość