Wszelkie problemy z programowaniem PHP i bazami danych.

Moderator: Moderatorzy

Widget wyszukiwarki

Postprzez kun » 23 Lis 2014, 18:30

Witam,
Czy da się w jakiś prosty sposób przestawić pole po jakim szuka wyszukiwarka? Domyślnie szuka po linku, co jest słabe. Chciałbym szukać np po tytułach albo po tagach.
kun
Adept
 
Posty: 13
Rejestracja: 30 Maj 2014, 10:32
Podziękował: 1 raz(y)
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: Widget wyszukiwarki

Postprzez rwd5 » 24 Lis 2014, 15:12

Oczywiście, że się da. Domyślnie wyszukiwanie jest równocześnie po tytułach, nazwie i treści.

W panelu administracyjny grafika->widgety->searchShowNormal->searchShowNormalView.tpl:

Kod: Zaznacz wszystko
{assign results $data.pagesDB->fetchSearch(generate::sqlInjesctionStringSecure(urldecode($request->getVariable('id'))),array('tags','name','content'), null, null, '*', null, null, array())}


array('tags','name','content') -> tablica, która przechowuje nazwy kolumn z bazy.


P.S. Możliwe, że Twoje podstrony są wyłączone "lupką" spod działania wyszukiwarki. Przejdź do traybu zaawansowanego (prawy górny róg), a następnie treść->podstrony przy każdym z elementów znajduje się lupka (czerwona - wyłączony z wyszukiwania, szary -> wyszukiwanie obejmuje).
rwd5
Weteran
 
Posty: 683
Rejestracja: 27 Lut 2011, 12:55
Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy

Re: Widget wyszukiwarki

Postprzez kun » 24 Lis 2014, 15:44

Są wyszukiwalne, to już sprawdziłem zanim napisałem post ;)

Tak to u mnie wygląda:
Kod: Zaznacz wszystko
{assign results $data.pagesDB->fetchSearch(generate::sqlInjesctionStringSecure(urldecode($request->getVariable('id'))),array('tags','name','content'), null, null, '*', null, null, array())}
{if !empty($results)}


i dalej search reaguje jedynie na słowa które znajdują się w linku podstrony

przykład
na hasło "uslugi" będę miał hit
na hasło "usługi" już nie
kun
Adept
 
Posty: 13
Rejestracja: 30 Maj 2014, 10:32
Podziękował: 1 raz(y)
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: Widget wyszukiwarki

Postprzez rwd5 » 24 Lis 2014, 19:36

Niemożliwe :o
Mam identyczną wyszukiwarką na przykład na moim portalu portalmatematyczny.pl i wszystko działa idealnie.
Napisałem na PW o dane.

Pozdrawiam
Sebastian Miecielica | windu.org
rwd5
Weteran
 
Posty: 683
Rejestracja: 27 Lut 2011, 12:55
Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość