Wszelkie problemy z programowaniem PHP i bazami danych.

Moderator: Moderatorzy

Zmiana Widget-u ContactForm

Postprzez bakusmarc » 13 Gru 2014, 22:39

Witam, chciałbym zmodyfikować trochę widget ContactForm jednak nie mogę z tym poradzić. Mianowicie chodzi mi o to aby formularz kontaktowy znajdujący się pod artykułem pobierał dane autora danego artykułu i i wpisywał jego adres e-mail automatycznie z bazy danych (nie brał na sztywno adresu).

Poniżej przedstawiam kod
Kod: Zaznacz wszystko
{{W name=contactForm inputs="Imię i nazwisko" email="{$data.usersDB->get($news->authorId,'email')}"}}

Mam stworzony formularz w którym użytkownik może wprowadzić treść na stronę, pod jego treścią ma być właśnie taki formularz kontaktowy aby wysłać wiadomość do autora.
Proszę o pomoc jak powinienem zmodyfikować widget.
Pozdrawiam
bakusmarc

Podziękował: 0 raz(y)
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: Zmiana Widget-u ContactForm

Postprzez rwd5 » 14 Gru 2014, 22:43

Prawdopodobnie taki kod zadziała:
{W name=contactForm inputs="Imię i nazwisko" email="{$data.usersDB->get($news->authorId,'email')}"}

lub taki:
{{W name=contactForm inputs="Imię i nazwisko" email="{{$data.usersDB->get($news->authorId,'email')}}"}}

albo podwójny "{{" w plikach tpl szablonów graficznych, albo "{" w plikach widgetów.
rwd5
Weteran

Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy

Re: Zmiana Widget-u ContactForm

Postprzez bakusmarc » 14 Gru 2014, 23:33

dziękuję za pomoc, niestety nie działa, zrobię może trochę mniej profesjonalnie ale zapiszę sobie email dodatkowo przy każdej stronie którą wprowadza użytkownik ,a następnie wczytam do formularza kontaktowego
 {{W name=contactForm inputs="Imię i nazwisko" email="{{$page->email}}"}}
bakusmarc

Podziękował: 0 raz(y)
Pomagał(a): 0 raz(y)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość