Tworzenie szablonów graficznych za pomocą WinduSmart oraz gotowe rozwiązania

Moderator: Moderatorzy

[Pytanie] Wstawianie skryptów PHP

Postprzez Adrian » 19 Maj 2012, 09:44

Witam, jestem nowy i mam pytanie. W jaki sposób mogę wstawiać skrypty PHP aby wyświetlały mi się na stronie, gdzie mam zainstalowany ten system CMS?

Pozdrawiam
Adrian

Podziękował: 0 raz(y)
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: Wstawianie skryptów PHP

Postprzez rwd5 » 19 Maj 2012, 18:44

Hej, aby dodawać własne skrypty(nowe funkcje) dodajesz do pliku funkcje_uzytkownika.php
przykładowy kod funkcji:
Kod: Zaznacz wszystko
function aktualna_data(){

$dzien = date('d');
$dzien_tyg = date('l');
$miesiac = date('n');
$rok = date('Y');

$miesiac_pl = array(1 => 'stycznia', 'lutego', 'marca', 'kwietnia', 'maja', 'czerwca', 'lipca', 'sierpnia', 'września', 'października', 'listopada', 'grudnia');

$dzien_tyg_pl = array('Monday' => 'poniedziałek', 'Tuesday' => 'wtorek', 'Wednesday' => 'środa', 'Thursday' => 'czwartek', 'Friday' => 'piątek', 'Saturday' => 'sobota', 'Sunday' => 'niedziela');

echo $dzien_tyg_pl[$dzien_tyg].", ".$dzien." ".$miesiac_pl[$miesiac]." ".$rok."r.";

}

Normalnie taki kod wyświetli nam aktualną datę, ale jeszcze musimy dodać w pliku funkcje_silnik.php, odnośnik pod jakim tagiem ma być ona wyświetlana(chodzi o np. [--[wyszukiarka]--]).

W funkcje_silnik.php około linijki 140 którejś, dodajesz kolejnego elseif'a:
Kod: Zaznacz wszystko
      else if($zmienna[0]=='aktualna_data'){aktualna_data();}

Po dodaniu takiego kod w obu plikach, dodając w dowolnym miejscy w szablonie graficznym albo tekście elementu [--[aktualna_data]--] zostanie ona wyświetlona.

Pozdrawiam
Sebastian Miecielica
Pozdrawiam Sebastian Miecielica / portale edukacyjne kochammatematyke.pl
Potrzebujesz strony internetowej - skontaktuj się ze mną: miecielica@windu.org
rwd5
Weteran

Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości