Zarządzanie systemem CMS, implementacja nowych treści, dodawanie galerii, aktualności itd.

Moderator: Moderatorzy

[Pomoc] Edycja tagów [--[nazwy tagów]--]

Postprzez RomanRz » 28 Lis 2011, 10:08

Proszę o wytłumaczenie mi, jak mogę edytować poszczególne tagi wewnętrzne systemu. Chcę zobaczyć jak wygląda kod HTML [--[wyszukiwarka]--] lub [--[obrazek_user]--], bo chce sobie coś pozmieniać. Czy to jest możliwe i dozwolone?. Generalnie system jest super. Gratuluję autorowi i życzę rozwoju. Mógłbym współpracować z Wami, ale w prostych rzeczach, nie zagłębiając się w PHP.
RomanRz

Miejscowość: Rzeszów
Podziękował: 0 raz(y)
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: Edycja tagów [--[nazwy tagów]--]

Postprzez rwd5 » 29 Lis 2011, 21:13

Kod tych "wewnętrznych tagów" to jest niestety kod PHP :( Wszystkie tagi wywoływane są funkcjami, które znajdują się w pliku funkcje.php w folderze głównym. Czyli np.: tag [--[licznik_odslon]--] szukamy w funkcje.php
Kod: Zaznacz wszystko
function licznik_odslon($sc)

I tam możemy edytować :)

Zmiany oczywiście są możliwe, ale tylko do użytku własnego, no i oczywiście link w stopce musi pozostać :)
Pozdrawiam Sebastian Miecielica / portale edukacyjne kochammatematyke.pl
Potrzebujesz strony internetowej - skontaktuj się ze mną: miecielica@windu.org
rwd5
Weteran

Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy

Postprzez RomanRz » 29 Lis 2011, 22:17

Dziękuję Ci za wytłumaczenie. Teraz mam jasność, ale też wrażenie, że nie wszystko działa jak należy. :(. Na początku byłem zafascynowany systemem ale... :shock: . Nie pamiętam teraz co dokładnie, ale niektóre tagi wklejane do strony działają nie w 100%, np. Wklejenie [--[komentarze_najnowsze,5]--] owszem wyświetli najnowsze komentarze, ale bez treści tylko pisze "link wpisać" - jaki link - powinna być treść, tak wynika z kodu w pliku komentarz.html jeśli się go edytuje w panelu administracji grafika/szablon/podstawowy/komentarz.html. Jest wiele innych myków, których albo nie rozumiem, albo to błędy systemowe. Instrukcja obsługi systemu bardzo biedna, brak szablonów, a ciągle piszą, że już niedługo...
RomanRz

Miejscowość: Rzeszów
Podziękował: 0 raz(y)
Pomagał(a): 0 raz(y)

Postprzez czajnik » 03 Gru 2011, 15:43

W tym momencie pisze wersje 2.0 opartą o smarty, tam będzie abrdzo prosta implementacja własnych funkcji.
czajnik
Administrator

Podziękował: 64 razy
Pomagał(a): 243 razy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości