Sugestie dotyczące forum, systemu CMS v.1 oraz inne tematy.

Moderator: Moderatorzy

Szkoda by było ...

Postprzez Wojciech » 08 Lis 2011, 23:07

Jestem informatykiem z ponad 20 letnim stażem, w internecie pracuję od 1994 roku i nie żebym się tu przechwalał, ale byłem świadkiem upadku naprawdę dobrych inicjatyw. Niestety często powodem był spadek zapału "głównodowodzących". Tak samo działo się z firmami.
Z tego co widzę po wpisach na forum, i tego jak rozwija się program, to niestety mam obawy czy windu.org nie podzieli losu tych, o których wspomniałem wyżej.
Z jednej strony system nie jest zły. Mam okazję testować go pod kątem jego przyjazności i łatwości obsługi przez "zwykłych" klientów. Tu udało się zebrać i wiele pozytywnych opinii i wiele wiele uwag i narzekań. Większość z nich podejrzewam, że da się spokojnie wykluczyć. Niestety wbrew pozorom system nie jest az tak przyjazny dla niedoświadczonych użytkowników. Mam też parę uwag co do poradnika, jak np. jego aktualność, zrozumienie, ale też i uwagi co do ustawienia chmodow na 777. Na większości serwerów system chodzi z chmodami 755 i jest w ten sposób bezpieczniejszy.
Z drugiej strony, jak to jest że pobrano windu ponad 1300 razy a forum jest milczące ? Czy dlatego, że system jest prosty jak drut, czy też niewielu przy tym zostaje ? Z googli wynika, że raczej to ten drugi powód. Dlaczego ?
Zapraszam do dyskusji i administratora i użytkowników. Ja chętnie przyłączę się do pomocy nad pracami przy windu.org. Kto jeszcze ?
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność" - Konfucjusz
Wojciech
Adept

Podziękował: 1 raz(y)
Pomagał(a): 0 raz(y)

Re: Szkoda by było ...

Postprzez rwd5 » 16 Lis 2011, 20:28

Ja również trochę pomagam, ale aktualnie admin zajęty jest pisanie pracy magisterskiej(zresztą na temat WinduCMS) i niestety nie może poświęcać aż tyle czasu dla doskonalenia systemu. Ja niestety nie posiadam wystarczającego doświadczenia i umiejętności między przez mój młody wiek :)
Jeżeli chcesz się przyłączyć to skontaktuj się z czajnikiem(http://www.jcd.pl/1/6/Kontakt), na pewno jakoś się dogadacie :)

Pozdrawiam
Sebastian Miecielica
Pozdrawiam Sebastian Miecielica / portale edukacyjne kochammatematyke.pl
Potrzebujesz strony internetowej - skontaktuj się ze mną: miecielica@windu.org
rwd5
Weteran

Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy

Postprzez czajnik » 18 Lis 2011, 12:17

Od admina :-)))
No wiec mam juz framework pod windu, oparty o obiektowe php, silnik SQLite tak napisany ze mozliwosc przjescia na MySQL to kwestia zmiany w configu, no i smarty ... tak wiec bedzie sei dzialo, windu 2 bedzie mial pliki jezykowe do tlumaczenia systemu na inne jezyki no i duzo wiecej ficzerow z jquery :-)) obronie sie tylko i ruszam do walki, bedize potrzebne duzo pomocy i chetnie skorzystam z takiej jezeli ktos bedzie mial mi ja ochote zaoferowac :-)) stworzymy dzial z autorami widnu gdzei bedzie wszytsko dobrze opisane kto i co robil dla projekty :-)

Pozdrawiam!!
czajnik
Administrator

Podziękował: 64 razy
Pomagał(a): 243 razy

Postprzez pgraficzny » 14 Gru 2011, 10:56

Witam,
po pierwszym kontakcie określam WinduCMS jako dość przyjemny. Jestem przede wszystkim grafikiem i system smartów mi się bardzo podoba - fajnie się robi szablony, brakuje mi jednak do smartów czytelnej pomocy, pełnej ich listy i dobrych opisów.
Sam CMS ma duży potencjał, wersja Pro ma przystępną cenę.
Minusy: słaby opis konfiguracji jak i cała pomoc, problematyczne chmody - u mnie bez 777 cms nie zafunkcjonuje a i tak są kłopoty np. nie mogę usunąć plików backup'u, nie udawało się dodawanie obrazków do podstron dopóki ręcznie nie założyłem katalogu "miniatury" z prawami itp., wyszukiwarka słaba - działa jakoś wybiórczo. To na razie tyle spostrzeżeń - będę czekał na obiecaną ver. 2, zwłaszcza na integrację ze sliderami.
pgraficzny
Wyjadacz

Miejscowość: Kłodzko
Podziękował: 60 razy
Pomagał(a): 6 razy

Postprzez pgraficzny » 14 Gru 2011, 18:00

Połapałem się z już wyszukiwarką - jak grupa jest niewidoczna to jej nie przeszukuje - i to jest logiczne :).
Tag [--[nastepny_poprzedni]--] nie działa.
pgraficzny
Wyjadacz

Postprzez rwd5 » 15 Gru 2011, 19:30

tag [--[nastepny_poprzedni]--] działa :)
Należy jednak w ustawieniach elementów język(taka szara ikonka) to:
Przyciski następny i poprzedni
tam są zadeklarowane puste span'y i możesz je zmienić :)

A jeśli chodzi o pomoc, to jeśli masz jakiekolwiek problemy to pisz na forum, a najlepiej do mnie na GG( 4290664) lub na maila(rwd5@op.pl) wtedy uzyskasz jeszcze szybszą odpowiedź :)

Pozdrawiam
Sebastian Miecielica
Pozdrawiam Sebastian Miecielica / portale edukacyjne kochammatematyke.pl
Potrzebujesz strony internetowej - skontaktuj się ze mną: miecielica@windu.org
rwd5
Weteran

Miejscowość: Warszawa
Podziękował: 32 razy
Pomagał(a): 256 razy

Postprzez pgraficzny » 26 Lut 2012, 19:31

Dzięki za podpowiedź :D
pgraficzny
Wyjadacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość